top of page

Agile Collaboration

Public·104 members

(СТРЕАМИНГ) Србија Порторико uživo live 16 август 2023


Ова е бе невероватноќа. Ко на твитер ко ќе имат некој напишано „Фашистичка Шпанија барала апологети во Дали и Веласкез“ и ти ко ќе пишиш „Шо е ваа даае“. Така сосеќам. На твитер сум за да лапам фоловерки и тие да ме лапет мене на секаков начин. Плус за другарување. Озбилно, супер место е за да најдиш асал љуѓе со кои шо ти лежит муабетот и би одел на риби дури и да не знајш да ловиш риби. А за скара да не прајме муабет. Значит, на твитер сум за да ме лапет твитерџики дури спремам скара за другари. Ето. 6.


Ама зошто да не би бил Бетмен? 21. Што ти е полесно, да твиташ или да наздравуваш? Здравица. Секој ден. Цел ден. Твитањето не е лесно! Оваа држава нема да се изгради без напор. Секој твит е премногу значаен. Замисли си претседател на држава, се будиш насабајле и немаш апсолутно идеја што да правиш со себе, па отвораш твитер во надеж дека ќе најдеш некоја корисна информација, а таму Временска прогноза, информација дека некоја добила, некој српски ретвит од типот „Ах живот. Животе, ах“ или краден маџрски твит „Дунавеее, Дуу-наа-веее... Ниту дневни новости, ниту вести од светот, ниту DIY упатство за државници...


Стално да имат од мене, кој и да се ољутит. 12. Ако би се сретнале со историска личност, што би порачале? Ако би се сретнале насабајле, би порачале сирење, пинџур и бокалче, па телешка и лута пиперка кај „Чамо“. Ако е околу пладне би порачале мешана сезонска и мастика во ДМ. Ако е ручек време, би порачале шо дават кафана па би рекле е не то туку друго пошо кафана нудит шо им е постаро да се продајт.


4. Убав? (одговори со да или не) Да, многу. Во Струга виќет „абе брат, како си, убав? “ Супер форма на изразување. Значит, да, многу сум убав. А убавината идат од внатрешноста. Исто така и други работи идет од внатрешноста, ама по себична логика убај ни се само нашите (рецимо прдеж). Зато убавината е крајно субјективна и прашањето е беспредметно. Не сакав да пишам глупо пошо те поштовам и сакам да ти ја пијам ракијата и во иднина. Ама размисли за прдежот. 5. Зошто си на твитер? Знајш ли какви ти се прашањава? Не дека не ги прочитав истиве кај колегите испрашани досеа, ама сасвим другачије е ко ќе ти е упатено тебе.


((СТРЕАМИНГ@)) Србија Порторико uživo live 16 август 2023


Serbia против Puerto Rico резултати и прогнозе


И ЈА ИАМ БЛОГТвитер прашалник @BatmanSaysT1. Име (ник ово оно)? Име Здраво, презиме Боби. Знајш дека на фејс чат-пат ќе се најт некој да пишит „Господине Велит... “. Освен Јани Макрадули кој е апсолутна срцка кога е во прашање ословувањето и при една прозивка на твитер ми напиша „Господине Бетмен... Инаку Богдан. БОГ. ДА.


Sign Up / LiveTV


Не е убаво, слушај ме. Затоа, внимателно и поангажирано. Македонија чека на нашите твитови. 22. Опиши го нашето општество. Општество со многу слабо развиено чувство за здрав хумор. Општество со тумор. Две реченици се доволно, за повеќе нема потреба тука. Доволно го дрвиме секој ден кај ќе стигнеме. Дај за музика да зборвиме или за паљото во Битола или за сарми од лозов лист. Остај го општеството сега батка, ќе преживее и без нас вечерва J23. Скопје или Охрид? Нема „или“. Ги сакам и двата градови. Вториот е градот во кој сум проодел, првиот е градот во кој повторно учам да одам во друг период од животот. Секој со својата убавина, а ја има, специфична.


[[[Ватцх Онлине<<]]!!] Србија Порторико uživo live 16.08.


Хм. Или пак требит да претставуват дек ко ќе ти влезит чад во очи ти се збирет ко да какаш. Ма не знам. 7. Дали сте во врска (и дали е карирана)? Во врска сум само на свадба и тоа првите 50 минути. После сум без врска. 8. Вашето прво искуство? Се согласувам. 9. Каде би сакале да отидете на еден месец? А каде на меден? Еј, ова е веќе коректно прашање.


RT Balkan


(УЖИВО**) Србија Порторико uživo live 16 август 2023


[[ливе хд**]] Србија Порторико uživo live 16/08/2023


(ГЛЕДАМ ТВ=) Србија Порторико prenos 16/08/2023 KRAJ


Мили места. Каде и да одам, ќе си ги сметам за свој дом. Инаку, по лична карта, сеуште Охриѓанец. 24. Вики, Кристина или Барселона? Па, ако Вики и Кристина се Ребека Хол и Скарлет Јохансон, од Кристина би се симнал само во Барселона, пошо стварно го обожавам градот. Би тркнал до едно мало продавниче и аптека во близина на Олимписко Село (кое е во близина на фонтаните), да купам пиво, вода, нешто благо за јадење, инхалатор и дефибрилатор. И после ќе си правиме самите фонтани. Магични, нормално. 25. Да посветиш песна за Твитер која ќе да е? Ако ја поздравам целата твитер заедница со песна, ќе биде некој паушален свадбарски хит ко „All You Need is Love“или „Let’s Get Drunk and Screw“. Ако ја поздравам екипата ќе е со „Can’t get enough of your love“ на Бер и Вајт. Стварно имат љуѓе шо многу си ги сакам, Љуѓишта! Со големо Љ! 26.


Италијани истопили високу предност Орлова


На еден месец би одел во Буенос Аирес. Имам пријателчиња во Аргентина, едниот од нив имат ресторан и слаткара (значит јадење обезбедено), другиот навиват за Бока и ќе ме носит на утакмици. Во меѓувреме ак се оженам, боже мој. Прадедо ми бил и се вратил. Будала чоек. А на меден месец... види, ти си женет чоек. Николич е женет чоек. Прајте си бе вие вакви муабети. За пегли, колачи, чизкејм мизкејк. Шо е наредно, ќе ме прашаш и која мајца би ја носел на свадбата, јели? Нема меден месец пиле, ќе и речам на невестата, СОМЕНЕ СЕКОЈ ДЕН ЌЕТИ Е МЕДЕН ПОЗЗ. Меден месец.


Шо преставува вашиот аватар? Неам појма. Го претставува поранешниот генерален секретар на Генералното Собрание на ООН Кофи Анан... (?? ). Мене, плава пеесседмица, бркој. Требит да претставвит уствари дека јас сум кул лик ко енглески навивач и убо све другарување ама ќе ти ебем матер ако се испонашаш ко кретен.


Кошаркашки савез Србије – Званична web презентација


(((ЛИВЕСТРЕАМ ТВ<<<<))) Сједињене Америчке Државе


Porto - rezultati, rasporedi, Moreirense - Porto uživo


Муден месец. 10. Ако го затворат твитер... шо понатаму? Алкохол, лесни дроги. Или шо би рекол великиот македонски поет Владо Јаневски: „Се ми е музика и вино, лесни девојки блабла... и тогаш некоја будала ќе се логира ко на шала“. Зашто да го затворат твитер стоп. Нема никогаш да го затворат стоп. Ноукендусвил бејби стоп.


А вакво прашање чоек растен со мајспејс да прашат ми е нелогично. Како мислиш тоа да го затворат? Твитер не е Велија и Љубе, бидејќи јас и ти не сме А1, но сме твитер. Е сеа Боко шо ќе речит на ова не знам, тој е и двете. Ваљда да не беше твитер ќе го затвореа?! JА ако еден ден некој го затворит твитер, ќе го отвориме, шо да прајме? Нов и поубав со 145! карактери освен за битолчани кои ќе имет 127 и Влатко Васиљ шо ќе имат 88. А јас 2000 пошо никако бе да скратам со јадењево бабури. Сеа и заборајв шо ме праша искрено. 11. Ако реинкарнирате во зеленчук, кој би сакале да е? Колен Колен, сакам да сум Љута пиперка Гасеница.


19. Дали Бетмен да имаше толку пари ќе беше Бетмен или ќе си останеше само на збор ко што Велит? Ова ко да ме прашал некој Are you a doer, or a talker, а јас ќе одберам да не одговорам JWalk the walk, talk the talk. 20. Да не беше Бетмен кој херој ќе беше? Бунармен. Човекот со црна дупка наместо желудник. Или Авиолетмен, човек кој може да лета додека се наоѓа во авион во лет. Или Панцир13-мен. Чоек шо е отпорен на тринаесеттиот куршум испукан во него.


Кого го имаш блокирано на Твитер? „Ај тејк д фифт“, шо би рекол Гас_Маска. 27. Раскажи го твојот ден. Оној обичниот, коа не мора да спасуваш чуда, врагови... Обичен бе. Будење во 06 наутро. Проверувам дали да облечам ѕиври или апостолки, пукам туш и се цртам на работа во 07:00. Поради спецификата на работата (работа со мајстори и опасност од отупување) барем 5 минути во 1 час си посветувам на вас, штовани публикуме и колеги соборци. Да не испаднам Мравка наместо штурец, ама стварно во последно време после „ортодоксната“ работа, имам и магистериум на факс, имам приватни проекти (ама стварно проекти, не „јебе ми се за ваше проекте“ проекти) па измеѓу барам време за 15-ка во дестан и две пива, или ако имам повеќе време некоја ДМ или Канцеларија на најубавото нешто што дошло на овие простори – МЕЗЕ: комбинација на гурмански и душевен мелем.


н. Сериозно, шо „ник ово оно“ ко сум најавен во прашалников со ник. Чорбаџи Теодос ебате. Никола Бадев. Френк Дребин. ФРЕНК СИНАТРА! Да. Здраво, зборувате со Френк Синатра. Родум сум од Ивањевци, Мариовско и маќедонија цела да је. Да ви отпеам еден именик? 2. Висина и тежина? Ко на систематски преглед во основно се осеќам.


РТС 1


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page